wtorek, 04 czerwiec 2019 14:21

Zajęcia 6. Czytanie prasy online

czytanie prasy online 2 20190604 1385193324Jedną z możliwości, którą daje Internet jest możliwość czytania prasy online oraz czytanie artykułów na portalach z wiadomościami jakie zamieszczają gazety codzienne. Dostęp do informacji w formie elektronicznej daje możliwość zapoznania się z wiadomościami w krótkim czasie z wielu źródeł. W ramach zajęć uczestnicy otworzyli stronę Internetową Głosu Koszalińskiego, na której można czytać go w formie elektronicznej.

Bibliotekarz poinformował o tym, że jest to usługa płatna i że można zapłacić zarówno za świeży nr jak i za archiwalny przez sms. Następnie po otrzymaniu na komórkę kodu dostępu zademonstrował gdzie wpisać go i w jaki sposób rozpocząć czytanie. Kolejną stroną Internetową związaną z prasą jaką seniorzy odwiedzili była: Głos Koszaliński 24. pl. Osoby prowadzące warsztat omówiły przedstawiony portal, zademonstrowały jak z niego korzystać i seniorzy przystąpili do samodzielnego pracy. Na zakończenie uczestnicy spotkania wyszukali inne podobne portale oraz gazety i czasopisma w formie elektronicznej, które ich interesowały.

Zajęcia te odbyły się w ramach projektu "Partnerstwo dla książki 2019" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

images       IK logo 2017         logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 204 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 czerwiec 2019 14:26

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia