piątek, 07 czerwiec 2019 15:49

"Słowo i obraz"-warsztaty komiksu

sowo i obraz 5 20190607 1639712023W ramach projektu „Biblioteka tu można więcej” 06.06.2019 r. w naszej bibliotece odbyły się warsztaty komiksu. Zajęcia przeprowadził Daniel Odija pisarz dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike za powieść „Tartak” i „Kronika umarłych” oraz jeden z najbardziej uznanych rysowników komiksowych Wojciech Stefaniec. W warsztatach wzięła udział młodzież z Drawskiego LO z nauczycielem języka polskiego panią Marleną Otłowską.

Podczas warsztatów uczestnicy zajęć zapoznali się z sylwetkami pisarzy i rysowników komiksów, procesem powstawania komiksu oraz warsztatem twórczym. Poznali również najróżniejsze gatunki komiksu europejskiego i światowego. Uczestnicy pod okiem prowadzących warsztatów stworzyli swój SCENOPIS: od pierwszego etapu, jakim jest napisanie scenariusza, poprzez etap rysowania kadrów komiksowych i złożenia ich w spójną opowieść. Komiks to alternatywny sposób upowszechniania czytelnictwa oraz przystępna forma kontaktu z książką. Komiks na świecie staje się coraz popularniejszą formą sztuki i obfituje w dzieła najwyższej jakości literackiej i artystycznej.
Uczestnicy zapoznali się z historią komiksu europejskiego, amerykańskiego oraz polskiego , a w szczególności z pracami Daniela Odiji i Wojciecha Stefańca.
Uczniowie pracowali w 2-3 osobowych grupach lub indywidualnie. Tematami komiksów były głównie ich zainteresowania i otaczająca rzeczywistość. Na zakończenie spotkania wszyscy zaprezentowali swoje prace. Z tematyką warsztatów młodzież poradziła sobie doskonale. Każda praca była nagradzana gromkimi oklaskami oraz pochwałą prowadzących. Wyłonily się rownież talenty artystyczne w kierunku tworzenia komiksów.
„Słowo i obraz”- temat warsztatów były jednym z elementów zadania „Nie taki autor straszny”

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 211 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 czerwiec 2019 11:34

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia