poniedziałek, 10 czerwiec 2019 17:19

Zajęcia 7. Legimi

zajecia 7 legimi 1 20190610 1036589269Na zajęciach seniorzy uzyskali informacje oraz wiedzę praktyczną na temat korzystania z bibliotek cyfrowych oferujących dostęp do e-booków i audiobooków. W czasie zajęć rozwinęła się dyskusja dotycząca wad i zalet czytania książki elektronicznej. Jak sami seniorzy zauważyli wystarczy, np. tablet i dostęp do Internetu i nie trzeba w podróży dźwigać dodatkowego bagażu w postaci książki drukowanej i w dodatku ma się dostęp do wielu tytułów.

Bibliotekarze na zajęciach przedstawili seniorom Legimi, podmiot prowadzący w Polsce platformę internetową z e-bookami i audiobookami. Na tej platformie za opłatę abonamentową uzyskuje się dostęp do cyfrowej biblioteki. Nasza biblioteka ma wykupiony dostęp na tej platformie do 45000 tytułów e-booków i 1850 audiobooków. Z tej opcji może korzystać za darmo każdy użytkownik biblioteki, który ma założoną kartę biblioteczną. W części praktycznej uczestnicy po wejściu na stronę portalu założyli swoje konta, ściągnęli na komputer odpowiednią aplikację potrzebną do czytania książek a następnie wpisali swój kod otrzymany od bibliotekarzy. W ten sposób rozpoczęli czytanie swojej pierwszej elektronicznej książki.

Zajęcia te odbyły się w ramach projektu "Partnerstwo dla książki 2019" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

images       IK logo 2017         logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 168 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 czerwiec 2019 17:31

Ostatnie galerie

  • Kategoria: Całkowicie inne spotkanie z Edytą Jungowską i Pipi

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

Ostatnie zdjęcia