środa, 12 czerwiec 2019 13:08

"KOMIKS, ILUSTRACJA I KARYKATURA"-Szymon Teluk

komiks ilustracja i karykatura 28 20190612 1703768528W ramach zadania „Biblioteka tu można więcej” 11 czerwca w MiPBP w Drawsku Pom.odbyły się warsztaty „KOMIKS, ILUSTRACJA I KARYKATURA” prowadzone przez Szymona Teluka.
Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Współorganizował jako rysownik i koordynator części artystycznej wiele imprez masowych, eventów oraz kampanii reklamowych. Współtworzył m.in. znaną postać Kapitana Niepalnego.

Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kulturalnych. Prowadzi warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagradzany kilkukrotnie w konkursach na komiks i ilustrację.
W naszej bibliotece rysownik również poprowadził warsztaty ilustratorskie z elementem karykatury. Uczestnicy zajęć w drodze głosowania wybrali jeden z czterech zaproponowanych tematów przez prowadzącego.
Wybrany temat zajęć to: Podstawy rysunku dla ilustratorów i rysowników komiksów.
W części teoretycznej omówione zostały podstawy rysunku z natury oraz z wyobraźni, różnice między nimi. Ilustrator pokazał jak narysować wszystko korzystając z modeli bryłowych, perspektywy, schematów anatomicznych. Prowadzący rysował na żywo każdy z omawianych przykładów. Uczestnicy wykonali szereg ćwiczeń, rysowali proste przedmioty np.: bryły geometryczne, kreski podłużne, poziome i ukośne. W dalszej części nauczyli się podstaw światłocienia, nakładania faktur i budowania przestrzeni za pomocą perspektywy i odcieni szarości.
Młodzież zapoznała się także z podstawami warsztatu karykatury.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr. 1 z Drawska Pom. z opiekunem panią wicedyrektor Ewą Wyszczelską.

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 65 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 czerwiec 2019 13:08

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia