piątek, 14 czerwiec 2019 11:15

Szymon Teluk-Warsztaty ilustracji i karykatury

karykatura 38 20190613 164839927013 czerwca w naszej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty ilustracji i karykatury z Szymonem Telukiem. W dzisiejszych zajęciach brały udział dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych z Bobrowa oddz. Drawsko Pom.
Rysownik zapoznał dzieci z techniką rysunku oraz karykatury (mapa twarzy, bryły geometryczne, rysowanie warstwami). Omówił różnice między portretem, a karykaturą i przedstawił krótką historię karykatury i jej zastosowania.


Prowadzący rysował różne typy twarzy i jej elementy pokazując jak krok po kroku stworzyć karykaturę. Uczestnicy w parach rysowali siebie nawzajem. Mieli za zadanie dokończenie rysunku zainicjowanego przez artystę. Dodawali atrybuty oraz inskrypcje podkreślające komizm postaci. Rysowali również na wielkiej kartce wymyśloną wspólnie komiczną postać.
Warsztaty karykatury i ilustracji bardzo zainteresowały podopiecznych placówki. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do twórczej pracy w tworzeniu karykatury. Swoje prace wychowankowie zabrali do domu.

Zajecia zostały zrealizowane w ramach zadania „Biblioteka tu można więcej”.

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2019.

images     IK logo 2017   logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 104 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 czerwiec 2019 16:36

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia