wtorek, 25 czerwiec 2019 12:22

Festiwal Teatrów Ulicznych-2019

festiwal teatrow ulicznych 8 20190625 1503129336W miniony weekend Drawsko Pomorskie gościło teatry uliczne,które pokazały mieszkańcom 15 spektakli i dwie animacje plenerowe. Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych, ale z uśmiechem oglądali je także dorośli. Wytrwała grupa widzów przez oba dni festiwalowe przechodziła z miejsca na miejsce, aby obejrzeć kolejne spektakle. A było co obejrzeć, bo od spektakli kukiełkowych, muzycznych, bajkowych, pantomimy, cyrkowych, kuglarskich, po spektakle satyryczne, czy pirotechniczno- ogniowe.

Widzowie obejrzeli, ale też mogli aktywnie uczestniczyć w spektaklach Teatru Katarynka, z Gdańska, Teatru Kubika ze Szczecina, Teatru Ewolucji Cienia z Poznania i Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, Teatru Łata i Teatru Gili Gili z Poznania, Teatru Scena Kalejdoskop z Krakowa i Teatru Na Walizkach z Wrocławia.
Spektakle oglądaliśmy w dzień i wieczorem i chociaż bardzo się od siebie różniły, to wszystkie wprawiały widzów w zachwyt, bawiły do łez i wzruszały. Mimo wielkiego upału, widzowie byli w parku przez cały dzień.

Festiwal Teatrów Ulicznych był jednym z elementów projektu 'Biblioteka- tu można więcej" realizowanego przez MiPBP w Drawsku Pomorskim z dofinansowaniem ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

images     IK logo 2017   logo  logob2    mkidn 01 cmyk

Czytany 90 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 15:57

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia