piątek, 05 lipiec 2019 11:15

Zajęcia 10. Wyszukiwanie informacji w Internecie

wyszukiwanie informacji 1 20190705 1600408869Na zajęciach seniorzy dowiedzieli się jak szybko i łatwo można wyszukać informacje w Internecie za pomocą wyszukiwarki google. Otrzymali także podstawową wiedzę na co zwracać uwagę przy wyborze informacji, z której będą korzystać.

Uczestnicy ćwiczyli wyszukiwanie za pomocą pięciu funkcji wyszukiwarki google: zawężenia wyników do ostatnich godzin, dni, miesięcy itd.; wpisania hasła w cudzysłowie, aby otrzymać informację precyzyjną; wykorzystania kopii zapasowej na serwerach google; szukania zaawansowanego za pomocą kryteriów; szczęśliwego trafu – funkcji wyszukiwania dynamicznego. Seniorzy nauczyli się także weryfikacji znalezionej informacji za pomocą daty publikacji, źródła informacji oraz informacji o autorze. W ramach ćwiczeń poznali także przykładowe portale informacyjne dedykowane seniorom.
Zajęcia 10 były ostatnimi warsztatami w ramach realizacji zadania z projektu: Biblioteka Trzeciego Wieku dotyczącego E – Klubu Seniora.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i miłą atmosferę zajęć.

Zajęcia te odbyły się w ramach projektu "Partnerstwo dla książki 2019" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

images       IK logo 2017         logob2     mkidn 01 cmyk

Czytany 73 razy

Ostatnie galerie

  • Kategoria: "Mała Książka Wielki Człowiek" - edycja 2020 r

  • Kategoria: ZPET-Bajki pod choinkę

Ostatnie zdjęcia